Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajská soutěž cyklistů zná své vítěze

http://www.mb-net.cz/?page=cz,19273.krajska-soutez-cyklistu-zna-sve-viteze

Datum: 4.6.2013
obrázek
 
Včera a dnes se v Mladé Boleslavi na dopravním hřišti u 8. základní školy ve Václavkově ulici konalo krajské kolo Středočeského kraje dopravní soutěže mladých cyklistů. V kategorii mladších i starších žáků zvítězila základní škola Bystřice (okres Benešon). Z Mladoboleslavska soutěžily základní školy z Kněžmosta a Brodců. Kněžmost byl ve své kategorii na 4. místě a Brodce byly druhé. V obou kategoriích bylo jedenáct družstev z celého kraje. Vítěz postupuje do celostátního finále. Ceny dnes předal náměstek primátora Daniel Marek.

Kromě jízdy zručnosti soutěžili děti ve znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, zdravovědě, prací s mapou a v jízdě po dopravním hřišti. Tato soutěž mohla být v Mladé Boleslavi uspořádána jen díky loňské rekonstrukci dopravního hřiště. Tuto investici ve výši 1,2 milionu korun město zajistilo za finanční pomoci Škody Auto a dále i firmy Ško-energo, která zasponzorovala čtyři nové solární semafory. Kromě úplně nového asfaltového povrchu zde je i nové oplocení, zázemí a na plochách mezi vyznačenými komunikacemi je umělý trávník.

 

Kategorie I (mladší):

 

1. místo - ZŠ Bystřice, okres Benešov

2. místo - ZŠ Klecany, okres Praha východ

3. místo - ZŠ Kostelec nad Černými Lesy, okres Kolín

4. místo - ZŠ a MŠ Kněžmost, okres Mladá Boleslav

 

 

Kategorie II (starší)

1. místo - ZŠ Bystřice, okres Benešov

2. místo - ZŠ a MŠ Brodce, okres Mladá Boleslav

3. místo - ZŠ Čáslav nám. J.Žižky, okres Kutná Hora

4. místo - ZŠ a MŠ Mšec, okres Rakovník

 


 

 

V Boleslavi byla zahájena krajská soutěž cyklistů

http://www.mb-net.cz/?page=cz,19262.v-boleslavi-byla-zahajena-krajska-soutez-cyklistu

Datum: 3.6.2013
obrázek
 
Deštivé počasí dnes potrápilo organizátory krajského kola Středočeského kraje dopravní soutěže mladých cyklistů. Dnes dopoledne byla zahájena soutěž na dopravním hřišti u 8. základní školy ve Václavkově ulici. Primátor města Raduan Nwelati a Michal Kopal, jednatel Městské společnosti sportovní a rekreační areály, reagovali na nepříznivé počasí a zajistili, aby část soutěže proběhla na malé hale na zimním stadionu, kde nyní není led. Malý cyklisté tak jízdu zručnosti absolvují v suchu. „Přeji vám, aby se počasí umoudřilo a abyste závodili v duchu fair-play,“ řekl soutěžícím na slavnostním zahájení primátor města Raduan Nwelati.

Kromě jízdy zručnosti budou děti soutěžit ve znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, zdravovědě, prací s mapou a v jízdě po dopravním hřišti. Tato soutěž mohla být v Mladé Boleslavi uspořádána jen díky loňské rekonstrukci dopravního hřiště. Tuto investici ve výši 1,2 milionu korun město zajistilo za finanční pomoci Škody Auto a dále i firmy Ško-energo, která zasponzorovala čtyři nové solární semafory. Kromě úplně nového asfaltového povrchu zde je i nové oplocení, zázemí a na plochách mezi vyznačenými komunikacemi je umělý trávník.

 
 
 

FOTO: Cyklisty vytrvalý déšť od soutěžení neodradil

http://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/foto-cyklisty-vytrvaly-dest-od-soutezeni-neodradil-20130604.html

Dopravní soutěž cyklistů - krajské finále 2013 

Dopravní soutěž cyklistů - krajské finále 2013 Autor: Deník / Ladislav Mareš

Mladá Boleslav - Přes osm desítek soutěžících bojovala v krajském kole dopreavní soutěže cyklistů. Jízda zručnosti byla operativně přesunuta do haly zimního stadionu.

 
Dopravní soutěž cyklistů - krajské finále 2013Dopravní soutěž cyklistů - krajské finále 2013Dopravní soutěž cyklistů - krajské finále 2013Dopravní soutěž cyklistů - krajské finále 2013
 
 
 
 
Krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů hostila v pondělí a v úterý Mladá Boleslav.

Do Boleslavi dorazili vítězové okresních kol z celého Středočeského kraje. Jak v kategorii mladších, tak i v kategorii starších žáků se o vítězství utkalo vždy jedenáct čtyřčlenných družstev.

Na vítěze čekaly nejen věcné
ceny, ale také právo reprezentovat střední Čechy na celostátním finále.

Průběh soutěže sice v pondělí značně komplikoval vytrvalý déšť, ale rychlým a operativním řešením ze strany městské společnosti Sara se podařilo na jízdu zručnosti zajistit prostory v hale
zimního stadionu.

Soutěžící prokazovali své znalosti z pravidel BESIP, zdravotnické přípravy. Nechyběla jízda po dopravním hřišti a také jízda zručnosti.

Vítězství v obou kategoriích vybojovali žáci ZŠ Bystřice z Benešovska. Stříbro mezi mladšími putuje do ZŠ Klecany. V kategorii starších zůstává na Mladoboleslavsku zásluhou týmu ze ZŠ Brodce.

Třetí místa vybojovala družstva škol Kostelec na Černými Lesy a Čáslav. Čtvrté
místo mezi mladšími vybojovali žáci z Kněžmostu
 
 

Okresní soutěž

http://www.kosmonosy.cz/mestska-policie/novinky-mestske-policie/?more=17#news17


 

Dne 17.5.2013 proběhlo na mladoboleslavském dopravním hřišti u 8.ZŠ okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Mimo jiné se soutěže zúčastnilo také Ministerstvo dopravy - Besip a náměstek primátora Mladé Boleslavi, dále např. Městská policie Mladá Boleslav, či Český červený kříž. Městská policie Kosmonosy byla také pozvaná na tuto akci a přináší vám z okresního kola dopraví soutěže fotografie.

 

Okresní soutěžOkresní soutěžOkresní soutěžOkresní soutěžOkresní soutěž


 

Městská policie se zúčastnila dopravní akce žáků ZŠ Kosmonosy

 

V rámci dopravní výchovy se dne 2.5.2013  strážníci MP Kosmonosy zúčastnili preventivní dopravní akce  4.tříd kosmonoské základní školy na dopravním hřišti v Mladé Boleslavi. Na závěr akce byl žákům, kteří úspěšně zvládli teoretickou i praktickou část výuky předán  řidičský průkaz cyklisty.

 

Městská policie se zúčastnila dopravní akce žáků ZŠ KosmonosyMěstská policie se zúčastnila dopravní akce žáků ZŠ KosmonosyMěstská policie se zúčastnila dopravní akce žáků ZŠ KosmonosyMěstská policie se zúčastnila dopravní akce žáků ZŠ Kosmonosy


 
 
Malí cyklisté soutěží v okresním kole 

 

 

 

 

Mladá Boleslav (jks)

Díky modernizaci dopravního hřiště ve Václavkově ulici se v tomto areále mohou v letošním roce konat soutěže. V pátek 17. května zde proběhalo okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, jehož vyhlašovatelem je ministerstvo dopravy - BESIP.

Malí cyklisté soutěží v okresním kole

Soutěž na dopravním hřišti. Foto: BESIP 

Cyklisté musí tradičně předvést práci s mapou, musí znát pravidla provozu na silnicích (prakticky jízdou na dopravním hřišti i teoreticky v testech), zásady první pomoci a samozřejmě je čeká jízda zručnosti. Malé cyklisty přišel povzbudit před soutěží náměstek primátora Daniel Marek, který jim popřál mnoho úspěchů a zdůraznil, že soutěž se na tomto hřišti může konat díky rekonstrukci, která zde v loňském roce proběhla. Na mladoboleslavském dopravním hřišti se bude 3. - 4. června konat 18. krajské kolo dopravní soutěže.Modernizované dopravní hřiště bylo vloni zpřístupněno vloni v září. Tuto investici ve výši 1,2 milionu korun město zajistilo za finanční pomoci Škody Auto a dále i firmy Ško-Energo, která zasponzorovala čtyři nové solární semafory. Kromě úplně nového asfaltového povrchu zde je i nové oplocení, zázemí a na plochách mezi vyznačenými komunikacemi je umělý trávník.

 

 

 
 
Mladoboleslavsko zná vítěze okresní soutěže cyklistů 

 

 Mladá Boleslav - Dětské dopravní hřiště a prostory 8.základní školy hostily reprezentanty základních škol z okresu v regionálním kole soutěže mladých cyklistů. Do krajského finále postoupily týmy z Kněžmosta a Brodců. 
Napětí by se dalo krájet na startu okresního kola už tradiční soutěže mladých cyklistů.

Na dětském dopravním hřišti v Mladé Boleslavi u osmé základní školy se v pátek do „bojů" o prvenství a postup do krajského kola utkalo sedmnáct družstev ze základních škol Mladoboleslavska.

Čtyřčlenné týmy musely uspět hned ve čtyřech disciplínách, při kterých jeho členové prokazovali nejenom teoretické znalosti pravidel silničního provozu a poskytování první pomoci, ale také jejich praktickou aplikaci.

Kromě jízdy zručnosti totiž družstva musela projet po dopravním hřišti, které vloni nechalo město zmodernizovat, bez dopravního přestupku.
V okresním kole absolvují družstva čtyři soutěžní disciplíny v předem stanoveném pořadí. Výsledek družstva je následně dán součtem trestných bodů jednotlivých členů.

Soutěží se ve dvou věkových kategoriích a vítězství z loňského roku obhajovaly školy z Luštěnic a Brodců.

Testy z pravidel silničního provozu daly některým soutěžícím řádně zabrat. Bohužel mezi sedmdesátkou startujících se nenašel ani jeden, který by otázky zvládl bez jediné chyby.

Značně náročná byla i jízda zručnosti a ani v této dovednostní disciplíně se málokomu dařilo překonat překážky bez trestného bodu.

V kategorii mladších žáků do dvanácti let zvítězilo družstvo ze Základní školy v Kněžmostě ve složení Jaroslav Krček, Žaneta Cenefelsová, Eliška Kovaříková a Patrik Dul.

Vítězství mezi žáky nad třináct let obhájila Základní škola Brodce, kterou reprezentovala čtveřice Tomáš Sekera, Tomáš Torda, Michaela Hrášková a Aneta Kotková.

Vítězné týmy budou Mladoboleslavsko reprezentovat na krajském finále, které se uskuteční v první červnové pondělí také na boleslavském dětském dopravním hřišti.

Na organizaci se kromě BESIPu podílela městská a státní policie a také Český červený kříž. Soutěž podpořilo město Mladá Boleslav a také Středočeský kraj.
Výsledky:
ml žáci: 1. ZŠ Kněžmost, 2. ZŠ Brodce,  3. ZŠ Bělá p/B.
st.žáci: 1. ZŠ Brodce, 2. ZŠ Mn.Hradiště,  3. ZŠ Kněžmost
 Autor: Ladislav Mareš
 
 
Na dopravním hřišti je dnes
okresní soutěž
Datum: 17.5.2013
obrázek
Dopravní hřiště u 8. základní školy v pátek hostilo okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Vyhlašovatelem soutěže je ministerstvo dopravy – BESIP. V zajištění akce vydatně pomáhala i městská policie. Malé cyklisty přišel povzbudit před soutěží náměstek primátora Daniel Marek, který jim popřál mnoho úspěchů a zdůraznil, že soutěž se na tomto hřišti může konat díky rekonstrukci, která zde v loňském roce proběhla.

Strážníci ve spolupráci s hlavním organizátorem panem Adolfem Haincem pomáhali bodovat výkony jednotlivých účastníků soutěže. Děti v průběhu dopoledne prošly testem z teorie pravidel provozu na pozemních komunikacích, zajely praktickou část na dětském dopravním hřišti a samozřejmě nechyběla ani jízda zručnosti a poskytování první pomoci.
Modernizované dopravní hřiště bylo vloni zpřístupněno vloni v září. Tuto investici ve výši 1,2 milionu korun město zajistilo za finanční pomoci Škody Auto a dále i firmy Ško-energo, která zasponzorovala čtyři nové solární semafory. Kromě úplně nového asfaltového povrchu zde je i nové oplocení, zázemí a na plochách mezi vyznačenými komunikacemi je umělý trávník.
Na mladoboleslavském dopravním hřišti se bude 3. – 4. června konat 18. krajské kolo dopravní soutěže.dsc_4069.jpgdsc_4068.jpgdsc_4071.jpgdsc_4082.jpg
 
 
Oddělení prevence kriminality Městské policie Mladá Boleslav se problematice bezpečnosti v dopravě věnuje velmi intenzivně ve svých preventivních programech – „ Bezpečné chování v dopravě", kterých se mimo jiné pravidelně účastní všechny děti z mateřských škol v Mladé Boleslavi i jejího okolí. V současné době strážníkům jako účinný pomocník přibylo mobilní dopravní hřiště, které využívají zejména děti z mateřských škol k praktické výuce dodržování pravidel silničního provozu, kde zúročují své teoretické znalosti z předešlých preventivních programů. Tento způsob přípravy dětí vhodným způsobem doplňuje a zkvalitňuje právě systém vzdělávání na základních školách.
 
Dopravní hřiště získá nový kabát za milion korun
 
Deník/ Vít Černý
24.8.2012 15:03
 nepojmenovany-2.jpg
Mladá Boleslav – Zdá se, že se školákům blýská na lepší časy. Dopravní hřiště u 8. základní školy, které je už delší dobu ve špatném stavu, se brzo dočká opravy.
Nejvíce si malí „řidiči" stýskali na stav povrchu, ten teď bude udělán kompletně nový. Mohou se těšit také na nové dopravní značení, nové oplocení, zázemí a čtyři solární semafory. Mezi křižovatkami pak vyroste umělý trávník.
Náměstek primátora Dan Marek vysvětlil, že úpravy byly v plánu už delší dobu, ale peníze na ně se v rozpočtu našly až teď.
„Práce na rekonstrukci hřiště začnou 4. září, a půjde-li všechno podle plánů, do poloviny září by mělo být opraveno a uvedeno do provozu," upřesnil náměstek Marek.
Rekonstrukce vyjde zhruba na jeden milion korun.
 
 
Dopravní hřiště bude otevřeno už ve středu
Datum: 14.9.2012
Autor: Koišová Hana
 
 
 
V těchto dnech finišují práce na rekonstrukci dětského dopravního hřiště, které se nachází i 8. základní školy. O opravách tohoto areálu se mluví již několik let, ale vhodné prostředky na to město v rozpočtu našlo až nyní. „Slavnostní otevření dopravního hřiště se uskuteční ve středu 19. září ve 13 hodin,“ řekl dnes na tiskové konferenci náměstek primátora Daniel Marek. Kromě úplně nového povrchu zde bude nové oplocení, zázemí a čtyři nové solární semafory, které zasponzorovala firma ŠKO-ENERGO. Mezi křižovatkami také bude umělý trávník.
 
 
 

Hřiště slouží pro všechny mladoboleslavské základní školy i školy z okolí a pro veřejnost. „Hřiště bude přístupné i veřejnosti. Samozřejmě ne nonstop, ale chceme udělat hodiny pro veřejnost, aby sem mohli chodit rodiče s dětmi jezdit na kole,“ říká Adolf Hainc, provozovatel dopravního hřiště.
 
Dopravní hřiště bude v novém
Datum: 24.8.2012
Autor: Koišová Hana
 
nepojmenovany-4.jpg
Rada města včera schválila rekonstrukci dopravního hřiště u 8. základní školy. O opravách tohoto areálu se mluví již několik let, ale vhodné prostředky na to město v rozpočtu našlo až nyní. „S rekonstrukcí se začne 4. září a hotovo by mělo být do poloviny září, aby již mohlo plně fungovat,“ řekl dnes na tiskové konferenci náměstek primátora Dan Marek. Kromě úplně nového povrchu zde přibude nové dopravní značení, nové oplocení, zázemí a čtyři nové solární semafory. Mezi křižovatkami také bude umělý trávník.
 
 
 Dopravní hřiště se dokončuje, do jeho předání zbývají hodiny
Pokládka umělého trávníku na dopravním hřišti Autor: Petra Kuldová
18.9.2012 13:17
 
 
 
Mladá Boleslav - Zrekonstruované dopravní hřiště bude otevřeno u osmé základní školy zítra ve třináct hodin
Ten dělá to a ten zas tohle. Spojením sil vzniklo dopravní hřiště. Své síly spojilo město Mladá Boleslav, Zdravé město, firma Ško-Energo, Škoda Auto a také Adolf Hainc, který je provozovatelem hřiště dlouhých osmnáct let. Výsledkem je nově zrekonstruované dopravní hřiště u osmé základní školy v Mladé Boleslavi, které se slavnostně otevře dnes ve 13 hodin. „Moje představy se v některých věcech, které se na hřišti vybudovaly, rozcházejí. Chtěl jsem například, aby hřiště sloužilo hlavně veřejnosti a aby na něm byl zajištěn dozor," řekl pan Hainc, provozovatel dopravního hřiště.
Podle našich informací, od vedení města, se ale právě s tímto počítá. „Hřiště bude sloužit jak žákům, tak veřejnosti. Bude vypracován provozní řád. Co se týče dozoru, ten bude zajištěn v době, kdy bude pan Hainc provozovat svou výuku autoškoly, v době, kdy bude hřiště využívat veřejnost, bude jeho pobyt na něm na vlastní nebezpečí," řekl Deníku Daniem Marek, náměstek primátora.
Podle našich informací se na hřišti změnil nový asfaltový povrch, nové je také oplocení. Návštěvníci hřiště jistě ocení také čtyři solární semafory, nebo umělý trávník. „Umělý trávník byl na celkových nákladech, které činí jeden milion dvě stě šedesát tisíc korun, asi největší. Umělá tráva byla položena na ploše devět set padesát metrů čtverečních," uvedl Marek.
Hřiště, na němž budou stát i dvě boudy, jakési zázemí, by mělo sloužit pro všechny mladoboleslavské základní školy i školy z okolí a také pro veřejnost. V nich budou zaparkované koloběžky k zapůjčení.
„Hřiště bude přístupné i veřejnosti. Samozřejmě ne nonstop, ale chceme udělat hodiny pro veřejnost, aby sem mohli chodit rodiče s dětmi jezdit na kole," říká Adolf Hainc, provozovatel dopravního hřiště.
S provozovatelem hřiště Adolfem Haincem, jsme domluveni na rozhovoru. Sejdeme se s ním po nějaké době fungování dopravního hřiště, abychom si řekli, co by se třeba ještě dalo vylepšit a zdokonalit. On sám se totiž, už nyní, domnívá, že ještě mnohé.
„Půjčování koloběžek pro veřejnost bude možné. Neplánujeme ale, že by se s ním začalo do konce letošního roku, spíše na jaře roku příštího," doplnil k službám dopravního hřiště, Daniel Marek, náměstek primátora
 
 
Dopravní hřiště je v novém hávu
Datum: 19.9.2012
Autor: Šubrt Pavel
 
 
 
Za přítomnosti desítek malých dětí ze sousední školy bylo dnes symbolicky přestřižením pásky otevřeno modernizované a opravené dopravní dětské hřiště ve Václavkově ulici. Tuto investici ve výši 1,2 milionu korun město zajistilo za finanční pomoci Škody Auto a dále i firmy Ško-energo, která zasponzorovala čtyři nové solární semafory. Kromě úplně nového asfaltového povrchu zde je i nové oplocení, zázemí a na plochách mezi vyznačenými komunikacemi je umělý trávník.
 

Pásku přestřihli náměstek primátora Daniel Marek, provozovatel hřiště Adolf Hainc, jednatel firmy Ško-Energa Miroslav Žďánský a Petr Šulc za společnost Škoda Auto. Hřiště slouží pro všechny mladoboleslavské základní školy i školy z okolí a bude přístupné i veřejnosti. Všichni přítomní popřáli dětem, aby si nové hřiště užili, získali na něm potřebné dopravní znalosti a potom je také s úspěchem využili při jízdách po ulicích města. Poté se už vydaly nedočkavé děti modernizované hřiště na kolech a v reflexních vrstvách pořádně vyzkoušet. Symbolicky si zde vyzkoušeli jízdu i náměstek Marek na kole a Miroslav Žďánský v malém autíčku.
Podrobnosti o hřišti najdete na webu -
 
Děti se vrátily na zrekonstruované dopravní hřiště
 
 
 
Mladá Boleslav (fil) Po několika dnech rekonstrukčních prací bylo na dopravním hřišti u 8. základní školy zase živo. Malí návštěvníci si sem přišli vyzkoušet zcela nové nástrahy dopravního provozu, které hřiště simuluje.
Rekonstrukční práce ve výši 1,2 milionu korun zajistilo město za finanční pomoci Škody Auto a firmy ŠKO-ENERGO, která zasponzorovala čtyři nové solární semafory. Kromě úplně nového asfaltového povrchu zde je i nové oplocení, zázemí a na plochách mezi vyznačenými komunikacemi přibyl umělý trávník.
Krátce po slavnostním zahájení se vydali na hřiště v reflexních vestách Besip první nedočkaví cyklisté sledováni svými malými vrstevníky. První defekt jízdního kola si připsal na novém povrchu náměstek primátora Daniel Marek, kterému praskla při jízdě galuska. Na vlastní kůži si vyzkoušeli hřiště také jednatel firmy ŠKO-ENERGO Miroslav Ždánský či provozovatel hřiště Adolf Hainc.
Dopravní hřiště běžně využívají žáci všech mladoboleslavských základní ch škol, otevřené bude také veřejnosti. Podobná zařízení mají pro dopravní výchovu velký význam. Nejen proto, že na nich probíhá praktický nácvik řady dovedností, které potřebují pro svůj bezpečný pohyb v provozu na komunikacích, ale i proto, že mohou zastávat řadu dalších funkcí podporujících a umožňujících dopravně výchovné působení v tom nejširším slova smyslu.
 
Boleslav: Dopravní hřiště je v novém kabátu
Modernizované a opravené dopravní dětské hřiště ve Václavkově ulici v Mladé Boleslavi bylo slavnostně otevřeno.
20.září 2012 - 09:38
Zmodernizované a opravené dopravní dětské hřiště za přítomnosti desítek malých dětí ze sousední školy bylo symbolickým přestřižením pásky otevřeno ve středu 19. září. Uvedl to Pavel Šubrt z tiskového oddělení Magistrátu města Mladá Boleslav.

Jak Šubrt doplnil, pásku přestřihli náměstek primátora Daniel Marek, provozovatel hřiště Adolf Hainc, jednatel firmy Ško-Energa Miroslav Žďánský a Petr Šulc za společnost Škoda Auto. Hřiště slouží pro všechny mladoboleslavské základní školy i školy z okolí a bude přístupné i veřejnosti.

"Všichni přítomní popřáli dětem, aby si nové hřiště užili, získali na něm potřebné dopravní znalosti a potom je také s úspěchem využili při jízdách po ulicíéch města. Poté se už vydaly nedočkavé děti modernizované hřiště na kolech a v reflexníxh vrstvách pořádně vyzkoušet. Symoblicky si zde vyzkoušeli jízdu i náměstek Marek na kole a Miroslav Žďánský v malém autíčku," prozradil Šubrt.

Ten připomněl, že tuto investici ve výši 1,2 milionu korun město zajistilo za finanční pomoci Škody Auto a dále i firmy Ško-energo, která zasponzorovala čtyři nové solární semafory. Kromě úplně nového asfaltového povrchu zde je i nové oplocení, zázemí a na plochách mezi vyznačenými komunikacemi je umělý trávník.

(RoR, foto: MmMB)
 
Rodinné odpoledne Na Karmeli se vydařilo
Datum: 14.6.2011dsc_9503.jpg
 dsc_9496.jpg
Dětské dopravní hřiště Mladá Boleslav zapůjčilo
šlapací formule na akci
-  Rodinné odpoledne - Na Karmeli.
 
 
 
 
Mladí cyklisté dostali od primátora nové reflexní vestičky
Datum: 6.5.2010
obrázek
Mladí cyklisté, kteří absolvují v rámci školní výuky školení na dopravním hřišti, dostali dnes nové reflexní vestičky. Tento příspěvek města Mladá Boleslav předal dětem primátor Raduan Nwelati za přítomnosti vedoucího dopravního hřiště Adolfa Heince a pracovníků magistrátu. Děti zároveň dostaly i malou pozornost v podobě propagačních materiálů včetně ročenky města a pexesa.

"Přinesli jsme vám tyto vestičky a bylo by dobré, abyste je nosili, když budete venku jezdit na kole. To proto, aby vás řidiči dobře viděli a nikdo vás neporazil," řekl dětem primátor. Zároveň všem popřál, aby úspěšně dokončili toto školení a aby při jízdách na kole neměli žádnou nehodu. Děti si také vestičky hned vyzkoušely.
        
Výcvik na dopravním hřišti směřuje především na věkovou skupinu začínajících cyklistů, tzn. na žáky 4.- 5. ročníků, na děti vě věku 9 až 11 let. Je to hlavně proto, že tato kategorie dětí vstupuje do provozu jako „řidiči“ poprvé. Proto se doporučuje zařadit ve 4. nebo 5. ročníku ZŠ kurs dopravní výchovy mino rámec vyučování. Výuka na dopravním hřišti je rozdělena na teoretickou a praktickou výuku. Teorie je vyučována v učebně v prostorách 8.ZŠ, praktická výuka na přilehlém hřišti. Je rozdělena na dvě části, děti se zde učí vždy na podzim a na jaře.
 
 
Na dopravním hřišti soutěžili mladí cyklisté
Datum: 20.05.2009
Autor: Šubrt Pavel
 
Obrazek
Oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů se konalo dnes dopoledne na dětském dopravním hřišti v Mladé Boleslavi ve Václavkově ulici (u 8. ZŠ). Akce se zúčastnilo kolem stovky dětí a členů pedagogického sboru ze škol v Mladé Boleslavi i dalších obcí na Mladoboleslavsku. Žáci soutěžili jak v teoretické části ve znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, tak v praktické části, Při ní předvedli jízdu zručnosti na kole i jízdu podle pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Dnešního zahájení soutěže se mimo jiné zúčastnil první náměstek primátora Jan Smutný a zástupci odboru dopravy a silničního hospodářství magistrátu Josef Macoun a Milan Lylo. "Přál bych si, abyste soutěžili v rámci fair play, abyste si odsud odnesli teoretické i praktické poznatky. Doprava nejen v našem městě, ale i po celé republice je velmi složitá a bude složitější, protože je stále více aut," řekl při zahájení soutěže náměstek Smutný. Popřál také všem soutěžícím hodně úspěchů a těm, kteří postoupí do krajského kola, aby úspěšně reprezentovali Mladou Boleslav.
Pořadateli okresní soutěže jsou Středočeský kraj, Magistrát města Mladá Boleslav, Městský úřad Mnichovo Hradiště, Městská policie a Autoškola Hainc. Praktické jízdy na dopravním hřišti sledovali i zástupci městské policie. Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR a Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR. Nejlepší družstva postupují do krajského kola, které se koná ve dnech 28. a 29. května v Kutné Hoře.
 
Na dopravním hřišti budou ve středu soutěžit mladí cyklisté
Datum: 19.05.2009
Autor: Šubrt Pavel
Obrazek
Oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů se koná ve středu 20. května od 09:00 na dětském dopravním hřišti v Mladé Boleslavi ve Václavkově ulici (u 8. ZŠ). Akce se zúčastní školní družstva z Mladoboleslavska. Žáci budou soutěžit jak v teoretické části ve znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, tak v praktické části, Při ní předvedou jízdu zručnosti na kole, jízdu podle pravidel provozu na pozemních komunikacích i poskytování první pomoci.

Pořadateli okresní soutěže jsou Středočeský kraj, Magistrát města Mladá Boleslav, Městský úřad Mnichovo Hradiště, Městská policie a Autoškola Hainc. Vyhlašovatelem soutěže je Ministerstvo dopravy ČR a Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR. Nejlepší družstva postupují do krajského kola.
 
Na dopravním hřišti bude krajské kolo soutěže cyklistů
Datum: 29.05.2008
Autor: Šubrt Pavel

 

 
Dětské dopravní hřiště u základní školy ve Václavkově ulici v Mladé Boleslavi se stane v pondělí 2. června dějištěm krajského kola dopravní soutěže cyklistů. Účastní se jej vítězové, kteří postoupili z předchozích 12 pblůastních kol této soutěže. Jejím cílem je seznámit děti se základními informacemi a návyky, jak se bezpečně chovat v silničním provozu. Zahájení soutěže se uskuteční za účasti zástupců vedení města 2. června v 10:00.
 
ObrazekSoutěžící budou mít za úkol prokázat teoretické i praktické znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, dále je čeká jízda zručnosti na kole i prověření zásad poskytování první pomoci. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se chystá v pondělí v 19:30. Vítězná družstva z praktické i teoretické části budou reprezentovat Středočeský kraj na celostátním finále dopravní soutěže cyklistů ve dnech 17. až 19. června v Praze.
 
 
Akci pořádá Středočeský kraj, mladoboleslavský magistrát, Městský úřad Mnichovo Hradiště, Ústřední automotoklub ČR a Autoškola Hainc.
 
Dopravní hřiště má nové vybavení i úschovnu jízdních kol
Datum: 02.10.2007
Autor: Šubrt Pavel
 
 
 
Dopravní hřiště v areálu 8. základní školy, které slouží pro dopravní výchovu celého regionu, se dočkalo díky sponzorskému daru Škody Auto nového vybavení učebny i nové úschovny jízdních kol na venkovním hřišti. Tímto zařízením každoročně projde asi 800 až 900 dětí.
 
Obrazek

 Slavnostního otevření nově rekonstruovaného hřiště se dnes zúčastnili zástupci města v čele s primátorem Raduanem Nwelatim, dále zástupci školy a provozovatele hřiště, Škody Auto, krajského úřadu, ministerstva dopravy i dalších institucí. Primátor zde poděkoval všem, kteří se na provozu a zajišťování dopravní výchovy dětí podílejí a ocenil i přístup Škody Auto, která dosluhující vybavení hřiště umožnila modernizovat.
Primátor Nwelati si mohl při této nestandardní příležitosti chvíli posedět ve školní laviciObrazek a především spolu se zástupci Škoda Auto také usedl na jízdní kola a alespoň krátce si vyzkoušeli jízdu po dopravním hřišti.
Škoda Auto podobným způsobem podporuje i další dopravní hřiště v Náchodě. Sponzorský dar ocenili i zástupci provozovatele hřiště i ministerstva dopravy, kteří již podporují asi 136 dopravních hřišt po celé republice. 
 
 
 
 
 
Magistrát –odbor dopravy spolupracuje s dětským dopravním hřištěm při 8. ZŠ v Mladé Boleslavi
Datum: 30.11.2006 11:58
Autor: Huzilová Jana, PaedDr.
Vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Josef Macoun se minulý týden sešel s lektorem dopravní výuky na dětském dopravním hřišti při 8.ZŠ v Mladé Boleslavi Adolfem Haincem.
Obrazek
Vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Josef Macoun se minulý týden sešel s lektorem dopravní výuky na dětském dopravním hřišti při 8.ZŠ v Mladé Boleslavi Adolfem Haincem. Dopravní hřiště při 8.ZŠ v Mladé Boleslavi organizuje například soutěže mladých cyklistů a to na úrovni oblastních tak i krajských kol. Nad těmito akcemi převzal záštitu v minulých letech i hejtman Středočeského kraje Petr Bendl. Dopravní hřiště podle slov lektora Haince připravuje žáky na celorepublikové a mezinárodní soutěže v oblasti dopravních znalostí a výrazně spolupracuje Obrazeks pověřenými učiteli na základních školách na Mladoboleslavsku.Dopravní hřiště se v nedávné době podařilo i za přispění města Mladá Boleslav zrekonstruovat a zmodernizovat.Dopravní hřiště při 8.ZŠ provádí v současné době dopravní výuku žáků 4. ročníků ZŠ na Mladoboleslavsku, jedná se zhruba o 26 škol a přibližně 800 žáků.Žáci pracují podle připravených tématických plánů a na závěr výuky je čeká test znalostí a praktická jízda na kole, kde je simulován běžný dopravní provoz.Pokud žák výsledek testu a praktickou jízdu na kole zvládne získá průkaz cyklisty. Šéf odboru dopravy Josef Macoun na závěr schůzky konstatoval, že město i nadále počítá v dalších letech spolupracovat s tímto dopravním hřištěm a přislíbil i podporu hlavně dopravně bezpečnostním soutěžím, které hřiště organizuje.
 
U 8. ZŠ v Mladé Boleslavi proběhla minulý týden dopravní soutěž Besipu
Datum: 24.05.2006 09:45
Autor: Huzilová Jana, PaedDr.
Primátor společně s šéfem odboru dopravy Josefem Macounem se přišli podívat na dopravní soutěž, kterou pro žáky základních škol připravil Besip. Obrazek
 
Primátor Kvaizar společně s šéfem odboru dopravy Josefem Macounem se přišli podívat na dopravní soutěž, kterou pro žáky základních škol připravil Besip. Jedná se jistě o záslužnou akci, vzhledem k tomu, že dopravní výchova se na školách jako povinný předmět neučí .Každý den jsme v médiích svědky , kolik obětí na lidských životech zapříčiní vážné dopravní nehody. ObrazekA právě účinná prevence od útlého věku je tou nejlepší cestou nepříznivou bilanci dopravních nehod změnit. Primátor Mladé Boleslavi proto pochválil organizátory akce a také zástupce škol, které se dopravní soutěže pravidelně zúčastňují. Popřál jim, aby se jim soutěž vydařila a aby nikdy nemuseli řešit smrtelné dopravní nehody, kterých na našich silnicích přibývá. Podle informací v této dopravní soutěži vyhráli žáci z Bělé pod Bezdězem.
 
 
 
 
Žáci základních škol se utkali v dopravní soutěži
Datum: 18.05.2007 13:42
Autor: mluvci
 
Za účasti strážníků městské policie se ve čtvrtek uskutečnilo ve spolupráci s autoškolou Hainz na dopravním hřišti 8.ZŠ tradiční oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. V soutěži se utkali žáci základních škol z Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Kněžmosta, Bělé pod Bezdězem a Benátek nad Jizerou. Informoval o tom dnes náčelník městské policie Jaromír Pumr.
 
Za účasti strážníků městské policie se ve čtvrtek uskutečnilo ve spolupráci s autoškolou Hainz na dopravním hřišti 8.ZŠ tradiční oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. V soutěži se utkali žáci základních škol z Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Kněžmosta, Bělé pod Bezdězem a Benátek nad Jizerou. Informoval o tom dnes náčelník městské policie Jaromír Pumr.
Strážníci městské policie měli na starost kontrolu dodržování ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. na dopravním hřišti. Na místě bodovali jednotlivé přestupky, kterých se mladí cyklisté na hřišti dopouštěli. Toto bodové ohodnocení se započítávalo spolu s body za: poskytování první pomoci, jízdě zručnosti, znalosti dopravních předpisů do celkového hodnocení. Nejlepší z účastníků postoupí do krajského kola, které se uskuteční v Nymburku.
Obrazek
 
Primátor získal první cyklistický průkaz
Datum: 24.04.2008
Autor: Mohaupt Jiří
 

 

 
Primátor města Raduan Nwelati konečně získal svůj první cyklistický průkaz. Stalo se to při jeho středeční pracovní návštěvě dopravního hřiště v areálu 8. základní školy ve Václavkově ulici. Primátor sem mimo jiné dopravil reflexní vestičky, které pro zvýšení své bezpečnosti v dopravním provozu získají školáci čtvrtých tříd, když před tím absolvují během roku kurs dopravní výchovy.
 

 
ObrazekObrazek
 Raduan Nwelati se potom televiznímu štábu pochlubil mimo jiné i se svými začátky jízdy na různých dopravních prostředcích. „První zkušenosti jsem získával už od koloběžky,“ vzpomínal s úsměvem primátor. „Potom jsem jezdil na kole a také na fichtlu, jak se tehdy říkalo Jawě 50 Pionýr. Jeden čas jsem jezdil i krosku, což byla zase motokrosová motorka. Jenom obyčejnou silniční motorku jsem nikdy neměl, hned jsem přesedlal na auto. Neměl bych to asi říkat, ale jestli se dobře pamatuji, tak  jsem možná v deseti letech seděl za volantem auta na jedné polní cestě…"
Horší je to se slibem primátora, že si najde čas i na jízdní kolo. „Na kole jezdím strašně málo, naposledy v loni v září s hejtmanem Petrem Bendlem, to jsme objížděli budoucí trasu páteřní cyklostezky podél Jizery,“ zmínil primátor Nwelati a současně si posteskl, že si dal tenkrát závazek, že bude na kole víc jezdit. To se mu však vlivem mnoha povinností zatím nedaří…
 
 
Dopravní hřiště oživilo krajské kolo soutěže cyklistů
Datum: 02.06.2008
Autor: Šubrt Pavel
 

 

 
Dětské dopravní hřiště u základní školy ve Václavkově ulici v Mladé Boleslavi se dnes stalo dějištěm krajského kola dopravní soutěže cyklistů. Vítězná družstva z předchozích oblastních kol soutěže si zde změřila znalosti v teoretické a praktické části. V 1. kategorii (žáci 5. a 6. tříd) vyhrál tým ZŠ Kostomlaty nad Labem před ZŠ Brodce a ZŠ a MŠ Družec. V 2. kategorii (žáci 7. a 8. tříd) vyhrál tým ZŠ Bystřice před ZŠ Bělá pod Bezdězem a ZŠ Kostelec nad Černými lesy.
 
Obrazek
 Cílem soutěže je seznámit děti se základními informacemi a návyky, jak se bezpečně chovat v silničním provozu. "Myslím si, že je správné, aby mladí cyklisté věděli, jak se mají chovat na silnicích a jak mají jezdit na kole, aby se jim nic nestalo. Vítám vás tady, děkuji vám, že jste přijeli, přeji vám hodně úspěcObrazekhů a ať se vám tady u nás libí," řekl v úvodním slovu při zahájení celé akce primátor Raduan Nwelati. Zahájení akce se zúčastnili mimo jiné i vedoucí krajského odboru dopravy Josef Zobal, starosta Mnichova Hradiště Jaroslav Myška, zástupci škol, magistrátu, spozorů i pořadatelských organizací. Akce se konala na dopravním hřišti, které plánuje vedení města v blízké budoucnosti dále rozšířit a zmodernizovat.
ObrazekSoutěžící měli za úkol prokázat teoretické i praktické znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích, dále je čekala jízda zručnosti na kole i prověření zásad poskytování první pomoci.  Soutěžní část krajského Obrazekkola se celá uskuteční během dneška, v úterý je pro účastníky akce připraven výlet na zámek v Mnichově Hradišti a do Drábských světniček. 
ObrazekVítězná družstva z obou kategorií, tedy ZŠ Kostomlaty nad Labem a ZŠ Bystřice, budou reprezentovat Středočeský kraj na celostátním finále dopravní soutěže cyklistů ve dnech 17. až 19. června v Praze. Akci pořádá Středočeský kraj, mladoboleslavský magistrát, Městský úřad Mnichovo Hradiště, Ústřední automotoklub ČR a Autoškola Hainc.
 
 
 
 
 
Strážníci městské policie věnovali celé dopoledne dětem
Datum: 26.05.2008
Autor: Šubrt Pavel
 

 

 
Strážníci dopravního oddělení městské policie Mladá Boleslav věnovali celé dopoledne dětem, které se zúčastnily oblastního kola soutěže mladých cyklistů. Hlavním úkolem strážníků byla kontrola dodržování dopravních předpisů na dopravním hřišti a vyhodnocování písemných testů, které byly součástí soutěže.
 
Obrazek
O akci informoval manažer prevence kriminality Ondřej Kubala. Městská policie se snaží v rámci prevence kriminality věnovat maximum času preventivně výchovné činnosti mládeže, která je jednou z nejohroženějších skupin obyvatelstva. Důležitou úlohu hraje i prevence z hlediska úrazů způsobených v přímé souvislosti dopravní problematikou. Strážníci městské policie proto budou v podobných akcích pokračovat
 
 
 

Hřiště slouží pro všechny mladoboleslavské základní školy i školy z okolí a pro veřejnost. Celkem bude oprava stát 1,050 milionu korun bez DPH. Podle primátora města Raduana Nwelatiho byl v minulosti odhad na tuto opravu o dva miliony korun vyšší. „Ceny stavebních prací jsou ale nyní levější, takže jsme ušetřili,“ doplnil Nwelati.
 
 
 
 
 
nepojmenovany-7.jpg
 
nepojmenovany-6.jpg
 
nepojmenovany-5.jpg
 
nepojmenovany-3.jpg
 

Náhledy fotografií ze složky Osobnosti na dopravním hřišti